Dhjetë gra shtatzëna me Covid-19 duke u trajtuar në Gjinekologji

Kosova

Dhjetë gra shtatzëna me Covid-19 duke u trajtuar në Gjinekologji

Më: 27 janar 2022 Në ora: 10:51
Klinika e Gjinekologjisë

Shërbimi Spitalor, Klinik, Universitar i Kosovës ka njoftuar se dhjetë gra shtatzëna me Cofvid-19 janë duke marrë trajtim në Klinikën e Gjinekologjisë në QKUK.

Sipas njoftimit të ShSKUK-së gjithsej në trajtim për Covid-19 janë 181 pacientë, 144 prej tyre të konfirmuar me Covid-19 pozitivë dhe 37 të tjerë post-Covid-19.

Me oksigjeno-terapi janë 98 pacientë.

Kurse në Mjekimin Intensiv të Klinikës Infektive janë 3 pacientë

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat