KEDS: Këto vende do mbesin pa rrymë në ditët në vijim

Kosova

KEDS: Këto vende do mbesin pa rrymë në ditët në vijim

Më: 11 shkurt 2022 Në ora: 17:06
Foto ilustrim

KEDS ka njoftuar për punime të domosdoshme në siguri të sistemit më 12 dhe 14 shkurt.

Njoftimi i KEDS:

Ferizaj

1.

TS 110/35/10kV Lipjani do të ndërprehet:

Dalja 10 kV Sllovia (Kodi: 41000003) prej orës 09:30 deri në ora 10:30

Vendet: Dobratin, Gushtericë e Poshtme, Livagjë,Sllovi, Smallush, Çollapek, Gllavicë dhe Marevc.

Arsyeja: Ndërprerje për siguri të sistemit, ndrrimi i GM, ormanit TU dhe TMRR-ve të djegur në TS 10/0.4kV

2.

TS 110/35/10kV Lipjani do të ndërprehet:

Dalja 10 kV Kraishta (Kodi: 41000002) prej orës 11:00 deri në ora 12:00

Vendet: Rufci I Ri,Rufci I Vjetër,Hallaqi I Vogël,Hallaqi I Madh, Ribar i Vogel, Ribar i Madh,Zllakuqan,Kraishta,Bujani, Bregu I Zi,Godanci I Epërm, dheVarigoci.  Kraishta .

Arsyeja: Ndërprerje për siguri të sistemit, ndrrimi i GM, ormanit TU dhe TMRR-ve të djegur në TS 10/0.4kV

3.

TS 35/10 KV Shtime do të ndërprehet:

Dalja 10KV Petrova (Kodi: 41046002) prej ores 13:00 deri në ora 14:00.

Vendet: Rr. Ahmet Shtimja,Petrova, Reqaku (nje pjesë) dhe  Mullopolci.

Arsyeja: Ndërprerje për siguri të sistemit, ndrrimi i GM, ormanit TU dhe TMRR-ve të djegur në TS 10/0.4kV

4.

TS 35/10kV Ferizaj III do të ndërprehet:

Dalja 10KV Ylli 2 (Kodi: 40042016) prej ores 15:00 deri në ora 16:30.

Vendet: Rr. Enver Topalli, rr. Beteja e Koshares dhe një pjes e rr. Skenderbeu.

Arsyeja: Ndërprerje për siguri të sistemit, ndrrimi i GM, ormanit TU dhe TMRR-ve të djegur në TS 10/0.4kV

14.02.2022

Punime të domosdoshme për siguri të sistemit

Mitrovicë

1.

TS 110/10 kV Vushtrria 2 do të ndërprehet:

Dalja 10 kV Maxhunaj (Kodi: 73000011) prej orës 11:00 deri në ora 14:00

Vendet: Dumnica, Samadrexha, Cicilia, Sllakovci, Ropica, Vilanci dhe një pjesë e fshatit Maxhunaj

Arsyeja: Bartja e rrjetit TM në shtylla të reja pasi shtyllat e vjetëra janë afër rrëzimit.

Gjilan

1.

TS 35/10 kV Gjilani III do të ndërprehet:

Dalja 10 kV L.P Industrial (Kodi: 60062004) prej orës 10:00 deri në ora 12:00

Vendet: Rr.Bujanovcit:TS-54-MB Gzimi,TS-55-Ahmeti,TS-56-MB-Agro-Hemerci,TS-64-TS-Privat-Xhevat Bunjaku,TS-101-Tafa Petroll-TS-102-Pro.Eng.Com.TS.104-Remi Petroll.-TS.105-Kosova.Comerc.{Xhelali}.TS.107-Evropa.TS-123.Mb.Progresi.TS-143-TS.Muja.1-Bunari.TS-145-TS-Alushi.TS-146-TS-Kroni.

Arsyeja: Ndërprerje për siguri të sistemit, rregullimi i kokave të kabllit TM pasi janë të damtuara.

14.02.2022

Punime nga palët e treta

Prishtinë

1

TS 110/10(20)kV Prishtina 2 do të ndërprehet:

Dalja 20kV Daljan nr.4 (Kodi: 11000075) prej orës 12:00 deri 12:10 dhe nga ora 16:20 deri 16:30

Vendet: Rr. Imer Prizreni ,Sali Nivica,Isa Kastrati dhe nje pjes e rruges B.

TS 20/04kV Milazim Veliu (Kodi: 11000075173) prej orës 12:00 deri 16:30

Vendet: Rr.Sali Nivica.

Arsyeja: Realizimi i sistemit Hyrje/Dalje TM, sipas PEE.

Pejë

1

Nga TS 110/10kV Klina do të ndërprehet:

Dalja 10kV Gremniku (Kodi: 52000011) prej orës 09:00 deri ne ora 13:00

Vendet: Gremniku, Dollci, Qupeva, Vlljaku, Dushi, Sferka, Perqeva, Rastoka, Kpuzi, Qeskova.

Arsyeja: vendosja e konzolles dhe urave në shtyllen e TM,

Ferizaj

1

TS 110/35/10kV Ferizaj 1 do të ndërprehet:

Dalja 10kV Komogllava (Kodi: 40000009) prej orës 10:00 deri në ora 13:00

Vendet: Komogllava, Gërrlica

Arsyeja: Vendosja e shtyllës nën LP 10kV., sipas PEE.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat