Ramosaj e Peci nënshkruajnë marrëveshje në vlerë rreth 350 mijë euro për sektorin e ujitjes në Deçan

Kosova

Ramosaj e Peci nënshkruajnë marrëveshje në vlerë rreth 350 mijë euro për sektorin e ujitjes në Deçan

Më: 29 qershor 2022 Në ora: 09:43
Pamje nga vendi i ngjarjes

Kryetari i komunës së Deçanit, Bashkim Ramosaj ka njoftuar se dje ka nënshkruar një marrëveshje me Ministrinë e Bujqësisë, ku në bazë të kësaj marrëveshje do të ndahen 349 mijë e 800 euro për sektorin e ujitjes për fermerët deçanas.

Ramosaj në një postim në Facebook ka shkruar se nënshkrimi i kësaj marrëveshje me ministrin Peci, përfshinë edhe ndërtimin dhe rehabilitimin e sistemit të ujitjes në komunën e Deçanit.

Postimi i plotë:

349.800 Euro investim në sektorin e ujitjes për fermerët deçanas

Fermerë të nderuar,

Kam kënaqësinë t’ju njoftoj se ditën e djeshme, së bashku me Ministrin e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, z.Faton Peci, kemi nënshkruar marrëveshje për ndërtimin dhe rehabilitimin e sistemit të ujitjes në Komunën e Deçanit (Kanalet në fshatin Isniq dhe Llukë e Epërme) në vlerë prej 349.800 euro. 

Ashtu siç jemi zotuar, përpjekjet tona nuk do t’i ndalim asnjëherë deri në përmirësimin e kushteve të punës për fermerët tanë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat