Dy punëtore të Aeroportit “kapen” duke e keqpërdorur pozitën zyrtare

Kosova

Dy punëtore të Aeroportit “kapen” duke e keqpërdorur pozitën zyrtare

Më: 9 gusht 2022 Në ora: 11:32
Aeroporti i Prishtinës

Të hënën është raportuar se dy punëtore të Aeroportit Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari” dyshohet për keqpërdorim të detyrës zyrtare.

Sipas Policisë, të njëjtat kanë lejuar tri udhëtare nga Shqipëria me pasaporta të Shqipërisë me leje qëndrimi të Mbretërisë së Bashkuar të kalojnë në dalje vetëm me ‘cheking online’ pa bordinga fizike.

Në raportin 24-orësh të PK-së thuhet se kjo ka ndodhur dje rreth orës 13:00.

Nuk jepen detaje tjera.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat