Katarina, serbe e Kosovës, kalon pushimet në Shqipëri, habit me një postim

Sporti

Katarina, serbe e Kosovës, kalon pushimet në Shqipëri, habit me një postim

Nga: Kemajl Goca Më: 2 korrik 2022 Në ora: 19:06
Katarina

Nuk është e panjohur në Kosovë. Është Katarina Axhanxhiq, serbe që jeton në Mitrovicë, por në vitet e pasluftës është serbja e parë që i njohu institucionet e Kosovës, përkatësisht me votat e delegatëve shqiptarë u zgjodh nënkryetare e Federatës së Boksit të Kosovës.  

Katarina pushimet i kaloi në plazhet shqiptare dhe ajo në profilin e saj ka postuar shumë fotografi të qyteteve me kultura historike shqiptare.

Katarina tha se është e fascinuar për pritjen nga shqiptarët. Ajo shkroi edhe në profilin e saj, duke lavdëruar qytetet Ksamilin, Sarandën dhe Beratin.   

Image

Postimi i Katarinës

“Det magjeps, mikpritja e këndshme dhe të sjellshëm. 

Ksamili është një qytet i mrekullueshëm, ujë i pastër.

Image

Foto e Katarinës

Sot erdha në shtëpi në Mitrovicë 

Image

Isha atje gjithë javën e kaluar”, tregon Katarina. Ajo thotë se i pëlqejnë shumë vendet dhe plazhe në Shqipëri, sidomos Ksamili.

“Unë jam origjinale e Kosovës”, thotë Katarina.

Image

Katarina

Duhet theksuar se ajo në vitin 2002 mori 23 vota kur u zgjodh nënkryetare e federatës, duke e mundur një kundërkandidat shqiptar.

Image

Në atëkohë, kryetar i ri ishte zgjedhur Ramadan Selimi! Katarina për disa vite shërbeu në boksin e Kosovës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat