Zhegrova dhe Kasami me Baselin mbeten duarthatë në derbi! Zogaj referon 

Futboll

Zhegrova dhe Kasami me Baselin mbeten duarthatë në derbi! Zogaj referon 

Nga: K.G. Më: 16 dhjetor 2020 Në ora: 22:32
Zhegrova dhe Kasami me Baselin mbeten duarthatë në derbi! Zogaj referon 

Baseli si vendas pëson humbje me rezultat 2:0 nga Young Boysi, në takimin e javës së 12-të të Kampionatit të Zvicrës. 

Futbollistët Edon Zhegrova dhe Pajtim Kasami u paraqitën standardë, por assesi me Baselin të ndalin një pikë. 

Gjyqtari nga Kosova, Bekim Zogaj, me nënshtetësi të Zvicrës, ka qenë gjyqtar anësor në këtë derbi të madh. 

Meschack (12') e Nsame (20') shënuan për fitoren e skuadrës nga Bernë. 

Zhegrova u zëvendësua në minutën e 72-të.

Young Boys thellon epërsinë në krye të tabelës, ka 24 pikë, ndërsa Baseli është në vend të tretë me 19 sosh.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat