Cheltenham – Man City, formacionet zyrtare

Futboll

Cheltenham – Man City, formacionet zyrtare

Më: 23 janar 2021 Në ora: 17:43
Foto Ilustrim

Cheltenham do të ndeshet me skuadrën Manchester City në kuadër të 1/16 të FA Cup.

“Citizens” pritet ta fitojnë këtë ndeshje lehtë, por siç jemi mësuar në FA Cup, befasitë nuk mungojnë kurrë.

City kishte mposhtur skuadrën nga Championshipi anglez, Birmingham, ndërsa Cheltenham kishte mposhtur skuadrën Crewe dhe Mansfield për të arritur në 1/16 e finales.

Duke konsideruar që Cheltenham vjen nga League Two, kjo është arritje mbresëlënëse për ta.

Formacionet zyrtare të klubeve.

Manchester City: Steffen, Garcia, Harwood-Bellis, Laporte, Mendy, Fernandinho (C), Doyle, Mahrez, Torres, Foden, Jesus

Cheltenham: Griffiths, Raglan, Tozer, Boyle, Blair, Freestone, Thomas, Clements, Azaz, Lloyd, May.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat