Formacionet e mundshme: Manchester City – Borussia Monchengladbach

Futboll

Formacionet e mundshme: Manchester City – Borussia Monchengladbach

Më: 16 mars 2021 Në ora: 10:24
Foto ilustrim

Manchester City është nikoqir i Borussia Monchengladbach, përballja kthyese e vlefshme për 1/16 e Ligës së Kampionëve.

“Qytetarët” fituan ndeshjen e parë ndaj gjermanëve me rezultat 0 – 2, andaj mund të thuhet se janë me një ‘këmbë’ në çerekfinale.

Guardiola në vikend vendosi t’i lejojë të pushojë lojtarët kryesorë si De Bruyne, Walker dhe Gundogan që të jenë të gatshëm për ndeshjen ndaj skuadrës gjermane.

Formacionet e mundshme:

Manchester City (4-3-3): Ederson; Walker, Dias, Stones, Cancelo; De Bruyne, Rodri, Gundogan; Mahrez, Aguero, Sterling

Borussia Monchengladbach (4-2-3-1): Sippel; Lainer, Ginter, Elvedi, Wendt; Zakaria, Neuhaus; Hofmann, Stindl, Thuram; Plea

Ndeshja nis në ora 21:00.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat