Gjendet trupi i pajetë i sportistit pas katër ditësh kërkimesh

Futboll

Gjendet trupi i pajetë i sportistit pas katër ditësh kërkimesh

Më: 9 maj 2021 Në ora: 19:44
Gjendet trupi i pajetë i sportistit pas katër ditësh kërkimesh

Trupi i ish-sulmuesit të Halifax dhe Chorley James Dean është gjetur pas një kërkimi të gjatë që zgjati katër ditë, ka konfirmuar Policia e Lancashire.

Lojtari 35-vjeçar u zhduk në zonën Oswaldtwistle, e cila është në jug-lindje të Blackburn, natën e së mërkurës.

Një deklaratë e lëshuar nga Policia e Lancashire thotë: “Policia që kërkon një burrë të zhdukur ka gjetur me të vërtetë një trup”.

“James Dean u pa për herë të fundit në zonën Orchard Drive të Oswaldtwistle rreth mesnatës të së mërkurës (5 maj)”.

“Pas hetimeve të gjera të policisë, një trup u gjet në zonën e Rrugës së Mullirit të Moskës rreth orës 2:25 pasdite sot (e diel, 9 maj)”.

“Ndërsa trupi ende nuk është identifikuar zyrtarisht, ai besohet të jetë Z. Dean. Familja e tij është informuar dhe mendimet tona janë me ta në këtë kohë”.

“Vdekja nuk po trajtohet si e dyshimtë dhe një ekzaminim pas vdekjes do të zhvillohet në kohën e duhur.

“Ne do të dëshironim të falënderonim të gjithë ata që ndihmuan gjatë kërkimit të James”, thuhet në njoftimin e policisë lokale.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat