​Komiteti Olimpik uron Prishtinën: Suksese në Ligën e Kampionëve

Futboll

​Komiteti Olimpik uron Prishtinën: Suksese në Ligën e Kampionëve

Më: 16 maj 2021 Në ora: 20:03
Prishtina

Komiteti Olimpik i Kosovës e ka uruar klubin e futbollit Prishtina me rastin e kurorëzimit me titullin kampion të Superligës së Kosovës në futboll.

KOK-u me këtë rast i ka uruar Prishtinës suksese në garën më prestigjose evropiane, Ligen e Kampionëve duke e cekur po ashtu faktin se ky është titulli i parë për Prishtinën që prej pranimit në UEFA dhe FIFA.

“Përgëzime për klubin e futbollit Prishtina për një edicion të suksesshëm të futbollit, që sot u kurorëzua me titullin e parë të kampionit, pas tetë vitesh mungese.”

“Ky është titulli i parë i klubit prishtinas, që prej pranimit në UEFA dhe FIFA.”

“Komiteti Olimpik i Kosovës iu uron futbollistëve prishtinas dhe drejtuesve të klubit fat dhe suksese në garën më prestigjioze të futbollit evropian, Ligën e Kampionëve.”, thuhet në urimin e Komitetit Olimpik të Kosovës.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat