​Drithëruese, kështu reaguan tifozët brenda stadiumit në mbështetje të Eriksen

Futboll

​Drithëruese, kështu reaguan tifozët brenda stadiumit në mbështetje të Eriksen

Më: 12 qershor 2021 Në ora: 20:05
Foto

Ndeshja e Grupit B të Kampionatit Evropian Euro 2020 u ndërpre për shkak të një skene trishtuese kur mesfushori i Danimarkës Christian Eriksen kolapsin në fushe dhe mbetet pa ndjenja.

Gjyqtari krye3sor i ndeshjen e ndali menjëherë lojën ndërsa lojtarët u ofruan për t’i dhënë ndihmën e parë Eriksenit.

Por, një moment i bukur në mesin e kësaj skene trishtuese ishte reagimi i tifozëve të të dy kombëtareve të cilët u organizuan dhe ofruan mbështetjen e tyre duke brohoritur të sinkronizuar emrin Christian Eriksen.

Ishin finlandezët ata që brohorisnin “Christian”, ndërsa danezët i pasionin me “Eriksen”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat