Po vjen derbi i çmendur në Kosovë, Gjilani - Drita! Kështu duket tabela

Futboll

Po vjen derbi i çmendur në Kosovë, Gjilani - Drita! Kështu duket tabela

Nga: K.Goca Më: 21 nëntor 2021 Në ora: 15:30
Po vjen derbi i çmendur në Kosovë, Gjilani - Drita! Kështu duket tabela

Skuadra nga Gjilani, Gjilani dhe Drita, janë në dy vendet e para në elitën e  futbollit të Kosovës. 

Gjilani udhëheq me 25 pikë sa ka edhe Drita në pozitën e dytë.

Në fakt, po vjen derbi i çmendur dhe që luhet në mes javë (me 24 nëntor) mes Gjilanit e Dritës.

Ndeshje që pritet me emocione, ku luftohet për vend të parë. 

BKT Superliga

Llapi - Ballkani 4:1
Prishtina - Dukagjini 0:0
Drita - Drenica 1:0
Ulpiana - Gjilani 1:2
Feronikeli - Malisheva 0:1

Tabela

1. Gjilani    14    6    7    1    18:12    25
2. Drita    14    7    4    3    14:9    25
3. Ballkani    13    6    6    2    18:13    24
4. Llapi    14   6    3    5    20:16    21
5. Drenica    14    6    2    6    17:14    20
6. Prishtina    14    4    6    4    15:13    18
7. Ulpiana    14    4    4    6    15:23    16    
8. Malisheva    14    4    3    7    12:13    15
9. Dukagjini    14    3    6    5    10:12    15
10. Feronikeli    14    3   1    10    5:19    10
Në javën e 15-të, do të takohen: Dukagjini - Ulpiana, Prishtina - Feronikeli, Drenica - Llapi, Ballkani - Malisheva e Gjilani - Drita.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat