Publikohen formacionet zyrtare: Malisheva – Drenica

Futboll

Publikohen formacionet zyrtare: Malisheva – Drenica

Më: 28 nëntor 2021 Në ora: 12:23
Publikohen formacionet zyrtare: Malisheva – Drenica

Sot zhvillohen tri ndeshje në kuadër të xhiros së 16-të të Superligës.

Ndeshja kryesore e ditës zhvillohet në stadiumin e Merdares, atje ku Llapi e pret liderin e Superligës, Gjilanin.

Të dy skuadrat kërkojnë rezultat pozitiv për të vazhduar formën e mirë.

Interesant pritet të jetë edhe dueli mes Malishevës dhe Drenicës në “Liman Gegaj”.

Ndeshja tjetër do zhvillohet në Drenas. Feronikeli do jetë nikoqir i Ballkanit.

Malisheva – Drenica dhe Feronikeli – Ballkani do fillojnë nga ora 13:00, kures ndeshja mes Llapit dhe Gjilanit do të startoj në orën 13:30.

MALISHEVA – DRENICA 13:00 

Formacionet zyrtare:

Malisheva: Gashi, Kryeziu, Dumani, Hoti, Kacoli, Bruqi, Vitija, Sobwale, Olivier, Hyseni, Stullqaku.

Drenica: Kaloshi, Thaqi, Arrabal, Qaqi, Jashari, Lushtaku, Gashi, Silva, Avdulli, Uka, Zabërgja.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat