Festë krenarie me shqiponjë, Broja i tregon prejardhjen edhe pronarit serb...

Futboll

Festë krenarie me shqiponjë, Broja i tregon prejardhjen edhe pronarit serb...

Më: 12 janar 2022 Në ora: 13:06
Festë krenarie me shqiponjë, Broja i tregon prejardhjen edhe pronarit serb...

Festë krenarie me shqiponjë, Broja i tregon prejardhjen edhe pronarit serb...

Prej rreth një jave, Southampton ka ndërruar pronësi, pasi aksionet e klubit janë blerë nga një kompani që zotërohet nga serbi Dragan Solak, i cili ishte i pranishëm për herë të parë në tribunën VIP të “St. Mary’s Stadium”.

Regjia fokusoi disa herë serbin, i cili u pa mjaft i lumtur në tribunë, megjithatë në fushë “zot” ishte pikërisht sulmuesi shqiptar, Armando Broja, që ndizte entuziazmin e tifozëve sa herë që prekte topin, apo lëshohej në sprint, për t’u bërë presing kundërshtarëve.

Sulmuesi kuqezi arriti të dërgojë topin në rrjetë në fillim të pjesës së dytë dhe ashtu siç ka bërë gjithmonë pas golave, festoi sërish me simbolin e shqiponjës, për t’i treguar me krenari prejardhjen e tij, edhe pronarit të ri të klubit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat