Arsenali ka një mundësi të shkëlqyer për të hequr qafe

Futboll

Arsenali ka një mundësi të shkëlqyer për të hequr qafe

Më: 20 janar 2022 Në ora: 16:17
Pierre-Emerick Aubameyang

Arsenali ka një mundësi të shkëlqyer për të hequr qafe nënshkrimin milioner të Pierre-Emerick Aubameyang pasi, sipas Telegraph, ka një ofertë të shijshme për sulmuesin gabonez, i cili ka një kontratë deri në qershor 2023. Al-Naasr He i Arabisë Saudite e dëshiron atë në huazim me një opsion për të blerë.

Aubameyang nuk ka luajtur për Arsenalin që nga 6 dhjetori dhe Mikel Arteta, trajneri i tij, i hoqi shiritin e kapitenit për shkak të një problemi disiplinor.

Sulmuesi shkoi në Kupën e Afrikës me Gabonin, por u infektua me Covid dhe sipas Federatës së Futbollit të vendit të tij, si pasojë vuan nga probleme me zemrën. Aubameyang është kthyer në Londër dhe u testua të mërkurën.

Gjithmonë sipas medias në fjalë, Arsenali, i cili këtë të enjte konteston gjysmëfinalen e Kupës së Ligës angleze kundër Liverpoolit nuk i është përgjigjur Al-Nassr-it për ofertën për momentin nga sulmuesi gabonez.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat