Foden zgjidhet lojtari më i mirë i ri në Premier League

Futboll

Foden zgjidhet lojtari më i mirë i ri në Premier League

Më: 21 maj 2022 Në ora: 13:24
Foden zgjidhet lojtari më i mirë i ri në Premier League

Phil Foden është zgjedhur lojtari më i mirë i ri në Premier League.

Mesfushori performoi mjaft mirë në këtë sezon me Manchester Cityn, duke qenë i paprekshëm nga formacioni startues për “Qytetarët”.

Paraprakisht, çmimin e lojtarit më të mirë në ligë e fitoi bashkëlojtari i tij Kevin De Bruyne.

Skuadra e Pep Guardiolas është në rrugë të mirë për ta fituar titullin e shtatë të kampionit në Angli.

Në ndeshjen e fundit ndaj Aston Villes i duhet një fitore për t’u dekoruar si më e mira e këtij sezoni në elitën e futbollit angleze.

Foden shënoi nëntë gola dhe pesë asistime në këtë sezon në Premier Ligë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat