Arrestimi i “Ballist” Morinës në Kukës, disa orë më pas supertifozi i Kombëtares dërgohet në…

Futboll

Arrestimi i “Ballist” Morinës në Kukës, disa orë më pas supertifozi i Kombëtares dërgohet në…

Më: 26 maj 2022 Në ora: 11:52
Arrestimi i “Ballist” Morinës në Kukës, disa orë më pas supertifozi i Kombëtares dërgohet në…

Ballist’ Morina, një ditë pas arrestimit nga Policia e Kukësit është dërguar në paraburgimin e Durrësit, raporton gazetari i Panorama.

Ndalimi i tij paraditen e 25 majit u bë pasi ishte shpallur në kërkim për llogari të Drejtorisë së Policisë Durrës.

“Ky shtetas u ndalua pasi gjatë verifikimeve ka rezultuar person në kërkim nga Drejtoria Vendore e Policisë Durrës.

Për këtë shtetas, Gjykata e Rrethit Gjyqësor Durrës ka vendosur revokimin e vendimit penal të Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për lirimin e tij me kusht dhe ka caktuar vuajtjen e pjesës së mbetur të dënimit, 5 muaj e 12 ditë burgim, për veprën penale “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe municioneve”, tha Policia në një njoftim për mediat.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat