Xavi u jep leje 3 futbollistëve që të largohen nga “Camp Nou”

Futboll

Xavi u jep leje 3 futbollistëve që të largohen nga “Camp Nou”

Më: 30 qershor 2022 Në ora: 14:25
Xavi

Trajneri i Barcelonës, Xavi u ka dhënë leje tre futbollistëve të vendosin për të ardhmen e tyre javën e ardhshme dhe të mos fillojnë stërvitjet me ekipin e parë.

Riki Puig, Umtiti dhe Mingueza, nuk janë fare në planet e Çavit, gjë të cilën trajneri ua ka konfirmuar atyre.

Trajneri i Barcelonës i ka dhënë poashtu leje Lenglet që të negociojë me skuadra të tjera ngase nuk bën pjesë në planet e tij. Në planet e Barcelonës nuk është as Umtiti.

Çavi ia ka thënë këtë mbrojtësit francez dhe se pritet largimi i tij në ditët në vijim.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat