Ky është çmimi i biletave në Lituani, pak më lirë për ukrainasit, kundër kampionit të Kosovës 

Futboll

Ky është çmimi i biletave në Lituani, pak më lirë për ukrainasit, kundër kampionit të Kosovës 

Nga: Kemajl Goca Më: 2 korrik 2022 Në ora: 15:15
Ilustrim

Kampioni i Lituanisë, Zhalgiris, po përgatitet për sfidën në kryeqytetin e Kosovës përkatësisht në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë, ku të martën e 5 korrikut (20.00) do të ballafaqohen me kampionin e Kosovës, Ballkanin e Therandës.

Skuadra nga Lituania ka bërë të ditur se, sot dalin në shitje biletat për takimin e kthimit me 12 korrik kundër kampionit të Kosovës, në ndeshjen e kthimit të rrethit të parë të kualifikueseve për Champions League në futboll.

“Ndeshja e kthimit e raundit të parë kualifikues të UEFA Champions League 2022/2023 ndërmjet Zhalgiris dhe kampionit të Kosovës Ballkani, do të zhvillohet më 12 korrik. (e martë) nga ora 19.00 në stadiumin e LFF.

Çmimet e biletave do të janë  nga 7 euro. Vlen të blini bileta tani - biletat do të jenë më të shtrenjta me afrimin e ndeshjes.
Fëmijët deri në 6 vjeç hyjnë falas (pa zënë një vend shtesë).

Personat me aftësi të kufizuara, të moshuarit, qytetarët e Ukrainës mund të blejnë bileta për 5 euro vetëm në sportelet e Bilietai.lt duke paraqitur certifikatën përkatëse.

Spektatorët rekomandohen të mbërrijnë në stadium të paktën 30 minuta para fillimit të ndeshjes.

Për shkak të COVID-19, rekomandohet: Mos shkoni në ndeshje nëse keni simptoma (ethe, kollë, vështirësi në frymëmarrje, etj.).

Nëse shfaqen simptoma të tilla gjatë kohës që jeni në stadium, largohuni menjëherë nga vendi.

- Ndiqni higjienën dhe dezinfektimin e duhur të duarve (lajini duart me ujë të ngrohtë të rrjedhshëm dhe sapun të lëngshëm ose dezinfektojini me dezinfektues të posaçëm duarsh, bëjeni këtë sa më shpesh që të jetë e mundur; shmangni kontaktin me objektet e prekura nga njerëzit e tjerë)

- Ndiqni rregullat e mirësjelljes”, shkruan mes të tjera në faqen e klubit lituan.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat