Lazio merr vendimin final për transferimin e Muriqit

Futboll

Lazio merr vendimin final për transferimin e Muriqit

Më: 6 korrik 2022 Në ora: 15:05
Vedat Muriqi

E ardhmja e Vedat Muriqit duket të jetë gjithmonë e më larg Lacios, me klubin italian që po shqyrton mundësitë e transferimit për sulmuesin e Kosovës në këtë merkato.

Një nga klubet që ka shfaqur interesin më të madh është dhe Majorka, skuadër ku sulmuesi e kaloi gjysmën e sezonit të shkuar në huazim, por që duket një pistë e mbyllur sipas zërave nga Spanja.

Ka qenë e përditshmja “Marca” që ka publikuar lajmin ku thuhet se dy klubet i kanë ndërprerë bisedimet për sulmuesin pas mungesës së dakordësisë për çmimin e kartonit të lojtarit.

Majorka e dëshironte me ngul një rikthim të Muriqit pas paraqitjeve shumë pozitive të 28-vjeçarit gjatë kohës që kaloi në La Liga, por vështirësitë në negociata duket se e mbyllin këtë pistë, me sulmuesin e Kosovës që tashmë duhet të shikojë për opsione të tjera ku nuk përjashtohet një rikthim në Superligën Turke.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat