Futbollisti shqiptar gjen rrugën në kampionatin japonez!

Futboll

Futbollisti shqiptar gjen rrugën në kampionatin japonez!

Më: 14 gusht 2022 Në ora: 17:20
Futbollisti shqiptar

Futbollisti shqiptar gjen rrugën në kampionatin japonez!

Shqiptari i Kosovës, Benjamin Kololli, ka gjetur rrugën e rrjetës në kampionatin japonez me skuadrën e Shimizu në triumfin 0-2 ndaj Gamba Osaka.

30-vjeçari u fut në fushë në minutën e 69-të, teksa në të 73-tën arriti të shënonte pas asistit të Karlinjos.

Ky ishte goli i tretë në 13 ndeshje për Kolollin, që iu bashkua skuadrës japonezë vitin e shkuar nga radhët e Zyrihut.

Shimizu pas 25 ndeshjeve renditet në vendin e 12-të me 27 pikë, teksa shqiptari i Kosovës kërkon të shndërrohet në lider te skuadra e tij.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat