Napoli nuk ndalet, dy goditje të tjera të rëndësishme

Futboll

Napoli nuk ndalet, dy goditje të tjera të rëndësishme

Më: 18 gusht 2022 Në ora: 15:43
Napoli nuk ndalet, dy goditje të tjera të rëndësishme

Pas nisjes fantastike të sezonit me fitore ndaj Veronës, Napoli po bën një punë të shkëlqyer në merkato.

Jo vetëm Simeone, por ekipi i drejtuar nga Spalletit ka siguruar dhe shërbimet e dt lojtarëve të tjerë të njohur.

Bëhet fjalë për Giacomo Raspadorin dhe mesfushorin Tanguy Ndombele.

Ky i fundit ka mbërritur në zyrat e klubit në Villa Stuart për të kryer vizitat mjekësore. Napoli për mesfushorin francez do të paguajë 1 milionë euro për huazimin dhe ka të drejtën e blerjes për 32 milionë euro.

Për Raspadorin ndërkohë Napoli do të paguajë 5 milionë euro për huazimin këtë vit, më pas do të blejë me detyrim kartonin për 25 milionë euro që do të paguhet për 5 vite dhe gjithashtu dhe 5 milionë euro të tjera në formë bonusesh.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat