Salihi zbulon gjithçka para duelit me Izraelin

Futboll

Salihi zbulon gjithçka para duelit me Izraelin

Më: 24 shtator 2022 Në ora: 20:29
Salihi zbulon gjithçka para duelit me Izraelin

Zv.trajneri i Kombëtares, Hamdi Salihi dha një deklaratë të shkurtër para duelit ndaj Izraelit që Shqipëria do të zhvillojë duke filluar nga ora 20:45. Në prononcimin, shkodrani u shpreh:

“Për momentin  i vetmi shqetësim ka qenë Uzuni, e ka tendinë të rënduar. Nuk mund të luajë për 90 minuta, ka folur edhe me mjekun në Spanjë, shpresojmë ta aktivizojmë disa minuta në qoftë se duhet në pjesën e dytë. Shpresojmë që loja të shkojë mirë dhe të ruhet për ndeshjen tjetër Uzuni.

Jemi munduar të pozicionohemi me 4-3-1-2 në formë romb, por nuk ka një formulë magjike për skemën, rëndësi ka interpretimi, sakrifica, dëshira. Çdo skemë ka avantazhet dhe të mirat e saj. Duhet të afrojmë më shumë”, u shpreh Salihi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat