Sulmuesi vihet në diskutim për Katar 2022

Futboll

Sulmuesi vihet në diskutim për Katar 2022

Më: 28 shtator 2022 Në ora: 16:16
Sulmuesi vihet në diskutim për Katar 2022

Kjo mund të përshkruhet si periudha më e keqe në karrierën e Ronaldos, për sa i përket formës në fushë.

Pesë herë fituesi i Topit të Artë po i afrohet ditëlindjes së tij të 38-të, por aktualisht ai ndodhet në një krizë të vërtetë sa i përket karrierë.

Ronaldo po vuan tashmë jo vetëm te Manchester United, ku ka humbur rolin e titullarit, por edhe te përfaqësuesja e Portugalisë dhe këtë e shfaqi qartësisht në ndeshjen ndaj Spanjës.

Tani vendi i tij në ekipin e Portugalisë për Kupën e Botës Katar 2022 po vihet në pikëpyetje, edhe pse së fundmi sulmuesi tha se dëshiron të luajë edhe në Euro 2024.

Mediat portugeze e kanë “kryqëzuar” lojtarin e Manchester United, ndërsa një ndër titujt kryesor të kësaj të mërkure ishte: “Më pak Ronaldo, më shumë Portugali”.

Ndërkohë në një Highlights të performëncës së tij në ndeshjen ndaj Spanjës që u mbyll me rezultatin 0-1, Ronaldo nuk ka bërë gjë tjetër veçse ka zhgënjyer.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat