Prishtina - Drita, formacionet zyrtare

Futboll

Prishtina - Drita, formacionet zyrtare

Më: 28 shtator 2022 Në ora: 18:00
Prishtina - Drita, formacionet zyrtare

Prishtina dhe Drita do të përballen sonte në ‘Fadil Vokrri’ me fillim nga ora 19:00.

Dy skuadrat e mëdha e kanë nisur mirë këtë vit dhe do të përballen në klasiken e parë këtë edicion në Albi Mall Superligë.

Kryeqytetasit në këtë takim vijnë pas humbjes 2-1 nga Drenica, derisa Drita pas një serie prej katër fitoreve radhazi.

Tanimë dy ekipet kanë publikuar edhe formacionet zyrtare për këtë sfidë.

Formacionet zyrtare:

Prishtina: Nika, Bytyqi, Belica, Useini, Mici, Gashi, Pefqeli, Krasniqi, Uka, Hoti, Kryeziu.

Drita: Maloku,B. Krasniqi, Limani, Vitija, Bardhoku, Namani, Broja, Baftiu, Ajzeraj, Simonovski, Kryeziu.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat