Di Maria vetëm përDi Maria vetëm për një sezon, Pulisic i thotë “PO”

Futboll

Di Maria vetëm përDi Maria vetëm për një sezon, Pulisic i thotë “PO”

Më: 28 shtator 2022 Në ora: 18:24
Di Maria vetëm për një sezon, Pulisic i thotë “PO” Juventusit

Christian Pulisic mund të paketojë valixhet këtë dimër për të provuar fatin në Serie A. Juventusi e di situatën e tij në Londër dhe po kërkon të përfitojë.

Ndërkombëtari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës nuk pati minuta lojë me Thomas Tuchel dhe as tani me Graham Potter dhe duket se zgjidhja më e mirë për të gjitha palët është të ndajnë rrugët e tyre.

Juventusi kërkon një vertikalitet më të madh për metrat e fundit dhe ata e dinë që ish-lojtari i Dortmundit e përfaqëson qartë atë cilësi. Nga Torino ka pasur kontakte me lojtarin dhe ajo që mbetet është një marrëveshje me ekipin e Chelsea.

Nga Londra anësore vlerësohet me 35 milion euro, një shifër jo e lartë në krahasim me atë çka paguan ata për të marrë nga Dortmundi 3 vite më parë.

Tani për tani diferencat mes dy klubeve vlerësohen në 6-7 milionë euro dhe një sërë variablash, detajet pritet të zgjidhen përpara hapjes së merkatos.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat