Presidenti i PSG-së nuk beson në krijimin e Superligës

Futboll

Presidenti i PSG-së nuk beson në krijimin e Superligës

Më: 28 shtator 2022 Në ora: 19:11
Presidenti i PSG-së nuk beson në krijimin e Superligës

Presidenti i PSG-së, Nasser Al-Khelaifi ka komentuar krijimin e mundshëm të Superligës.

Al-Khelaifi tha për Marca se nuk beson në krijimin e Superligës, askush nuk do të lejojë të shfaqet, duhet të mendojmë për të gjithë, jo vetëm për veten, duhet të respektojmë tifozët tanë, shkruan abcnews.al.

Kujtojmë se krijimi i Superligës u njoftua zyrtarisht në prill të vitit 2021, por UEFA tha se ishte gati të përjashtonte të gjitha klubet që do të merrnin pjesë në turneun e ri nga Champions League. Pas një deklarate të tillë, pothuajse të gjitha skuadrat refuzuan pjesëmarrjen në Superligë.

PSG është në krye të tabelës së ligës franceze me 22 pikë pas tetë ndeshjeve.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat