Real Madrid përgatitet për të ardhmen

Futboll

Real Madrid përgatitet për të ardhmen

Më: 28 shtator 2022 Në ora: 19:42
Real Madrid përgatitet për të ardhmen

Një cikël po i vjen fundi në Real Madrid. Për t’u përgatitur për të ardhmen, madrilenët janë në kërkim të zëvendësuesit të Karim Benzema, merengët nuk kanë hequr dorë nga Erling Haaland dhe Kylian Mbappe.

Sipas El Chiringuito, paratë nuk do të jenë problem pasi AS pretendon se Reali ka një zarf prej 425 milionë eurosh për merkaton e verës së ardhshme. Një tjetër objektiv prioritar është lojtari i Dortmundit, Jude Bellingham. Për El Chiringuito anglezi e ka bërë prioritet ardhjen e tij në kryeqytetin spanjoll.

Edhe madrilenët duan të sigurojnë shërbimet e të riut brazilian Endrick. Por sipas Globoesporte, Palmeiras nuk dëshiron të heqë dorën e tij te një klub spanjoll.

Në të vërtetë, ligji vendos një taksë prej 15% mbi shumën bruto të transferimit në rast të një transaksioni midis klubeve spanjolle dhe braziliane.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat