Presidenti i FIFA-s në Tiranë, takohet me Dukën dhe Ramën

Futboll

Presidenti i FIFA-s në Tiranë, takohet me Dukën dhe Ramën

Më: 29 shtator 2022 Në ora: 18:44
Presidenti i FIFA-s në Tiranë, takohet me Dukën dhe Ramën

Gianni Infantino ndodhet në Tiranë dhe ka zhvilluar edhe një takim me kryeministrin Edi Rama. Kreu i qeverisë së futbollit botëror do të jetë edhe në “Shtëpinë e Futbollit”.

“Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino dhe delegacioni që e shoqëron mbërriti sot në Tiranë ku u prit nga Presidenti i FSHF-së, Armand Duka.

Ai zhvilloi një tur në stadiumin “Air Albania” ku u njoh nga afër me kryeveprën e infrastrukturës sportive shqiptare dhe më pas u prit në takim nga Kryeministri Edi Rama.

Në orën 18:00 Presidenti Infantino do të marrë pjesë në eventin festiv, që do të organizohet në “Shtëpinë e Futbollit” me rastin e inaugurimit të kompleksit sportiv”, shkruan FSHF.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat