Ku gjendet bugari i Kosovës, dikur i preferuari i meshkujve dhe femrave...  

Futboll

Ku gjendet bugari i Kosovës, dikur i preferuari i meshkujve dhe femrave...  

Nga: Kemajl Goca Më: 4 tetor 2022 Në ora: 14:16
Veton Selmani - në mes me top në dorë

Pak kush e njeh në Ferizaj dhe në Kosovë si Veton Selmani, shumica e njohin me nofkën bugari!

Dikur gjyqtar i dyfishtë, në futboll dhe në hendboll!

Gjyqtar i gjeneratës së sakrificës dhe disa vite ka refuar edhe pasluftës, i preferuar qoftë të futbolli qoftë të hendbolli.

Image

Ka qenë i preferuar si gjyqtar të sportistët (futbollistët) meshkuj dhe hendbollistet (femrat). 

Selmani njihej për guxim dhe korrektësi por edhe gëzonte respektin kudo! 

Nofka e tij edhe sot është e çuditshme për shumëkënd!  Vetoni nuk ka lidhje në asnjë formë me Bullgari por kjo nofkë i ka mbetur se pak a shumë i ngjan me stilin e tij bullgarëve.  

Edhe sot pyesin se ku gjendet bugari? 

Simpatizohet edhe nga gjeneratat e reja!

Sot është jashtë referimit, është i pensionuar nga referimi në futboll dhe në hendboll, ndërsa punon në Ferizaj dhe është jashtëzakonisht i vlerësuar!

Mbahet mend si gjyqtar i dyfishtë dhe ndonjëherë edhe me vendime të paparashikueshme në fushën e lojës, sidomos kur ishte ndeshje e tensionit të lartë!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat