Shkëndija turpëron Skopjen, kualifikohet në çerekfinale    

Futboll

Shkëndija turpëron Skopjen, kualifikohet në çerekfinale    

Nga: Kemajl Goca Më: 5 tetor 2022 Në ora: 15:52
Shkëndija

Shkëndija e Tetovës me lehtësi është kualifikuar në çerekfinalen e Kupës së Maqedonisë së Veriut.

Futbollistët kuqezi dhanë maksimumi, me lojë dhe rezultat 5:0 turpëruan klubin maqedon Skopjen. 

Gjithçka ishte e qartë në 45 minutat e parë, tetovarët avancuan me 4:0.  

Image

Golat i realizuan Shala (9'), Stojanovski (14' - nga penalltia), Doriev (33'), Ramadani (45'-nga penalltia e 61').

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat