Dejan Saviçeviqi i pranishëm, skuadra shqiptare realizon projektin e madh!

Futboll

Dejan Saviçeviqi i pranishëm, skuadra shqiptare realizon projektin e madh!

Nga: Kemajl Goca Më: 5 tetor 2022 Në ora: 16:43
Dejan Saviçeviqi i pranishëm, aty shihet edhe Pal Dreshaj

Skuadra shqiptare nga Tuzi, Deçiqi, ka aspirata të mëdha, synon titullin e kampionit dhe Kupën e Malit të Zi.

Drejtuesit klubit të futbollit Deçiqi po e realizojnë projektin e madh, projekt që do të lakmojnë edhe shtetet e rajonit.  
Sot u vu gurethemeli i tribunave te reja ne stadiumin e qytetit në Tuz, ku mori pjesë edhe legjenda e futbollit malazez, Dejan Saviçeviq, kryetar i Federatës së Futbollit të Malit të Zi.

Image

Kështu do të duket stadiumi më tribuna

“Me vendosjen e gurethemelit te tribunave te reja ne stadiumin e qytetit filloi realizimi i ëndrrave të shume gjeneratave dhe tifozëve të KF Deçiqi nga Tuzi.

Pjesëmarrës në këtë ceremoni ishin Presidenti i Federatës së Futbollit të Malit të Zi z. Dejan Saviçeviq, Kryetari i Komunës se Tuzit z. Nik Gjeloshaj, Presidenti i KF Deçiqi z. Pal Dreshaj, zyrtarë të Federatës së futbollit, zyrtare të Komunës së Tuzit, menaxhmenti i KF Deçiqi si dhe shume dashamirë dhe përkrahës të klubit.

Image

Me ndërtimin e objektit modern i cili në përmbajtjen e vet do të ketë të gjitha hapësirat me bashkëkohore që i nevojitet funksionimit të një klubi dukshëm do të përmirësohen kushtet për avancimin dhe ngritjen e klubit tonë.

Nisja e punimeve në objekt paraqet fillimin e realizimit të një prej disa qëllimeve të përcaktuara me planin zhvillimorë të klubit. 

Image

Të përkujtojmë se disa objektiva veç janë realizuar siç janë vendosja e prozhektorëve në fushën qendrore dhe në atë ndihmese, themelimi i Akademisë së futbollit dhe pjesëmarrja e klubit dy vite me radhë në UEFA Conference League.

Image

Paralel me ndërtimin e objektit jemi duke punuar në realizimin e objektivave tjera: vendosja e tapetit të ri me bashkëkohore në fushën qendrore, ndërtimi i kampit për trajning si dhe ngritja e përformancave të skuadrës në garën për titull të kampionit të Malit të Zi.

Image

Me përfundimin e këtyre punimeve KF Deçiqi do të jetë një faktor i fuqishëm jo veç në Mal të Zi por edhe më gjerë.

Një falënderim i veçantë për Federatën e Futbollit të Malit të Zi e cili siguroi mjetet për realizim të projektit si dhe Komunën e Tuzit për mbështetje të fuqishme”, njofton KF Deçiqi.
 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat