​Jep dorëheqje trajneri i kombëtares së njohur

Futboll

​Jep dorëheqje trajneri i kombëtares së njohur

Më: 1 dhjetor 2022 Në ora: 11:22
Gerardo “Tata” Martino

Pas eliminimit të Meksikës nga faza e grupeve të Kupës së Botës të mërkurën, skuadra dhe trajneri Gerardo “Tata” Martino i kanë ndarë rrugët.

Meksika mundi Arabinë Saudite me rezultat 2-1, por nuk u kualifikua tutje për shkak të bilancit më të dobët të golave kundrejt Polonisë e cila përfundoi si e dyta në grupin C.

“Unë jam përgjegjësi i parë për këtë zhgënjim të tmerrshëm që kemi”, u tha Martino gazetarëve pas ndeshjes.

“Si përgjegjës, shkakton shumë trishtim, unë marr plotësisht përgjegjësinë për këtë dështim të madh. Kontrata ime përfundoi sapo arbitri dha sinjalin e tij për përfundimin e ndeshjes dhe nuk ka asgjë më shumë për të bërë”, shtoi ai.

Martino mori përsipër ekipin kombëtar meksikan në vitin 2019. Ky vit shënon herën e parë që Meksika nuk doli nga faza grupore të Kupës së Botës që nga viti 1990.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat