Xherdan Shaqiri dhe Granit Xhaka, kanë kryer një punë të madhe

Futboll

Xherdan Shaqiri dhe Granit Xhaka, kanë kryer një punë të madhe

Nga: K. Goca Më: 6 dhjetor 2022 Në ora: 22:24
Shaqiri e Xhaka

Djemtë tanë, Xherdan Shaqiri dhe Granit Xhaka, treguan angazhim, lojëra cilësore dhe dhuruan emocione të mëdha të kudo që jetojnë e veprojnë shqiptarët.

Vet fakti që e dërguan në shtëpi Serbinë është fitorja më e madhe.

Ata që e njohin sportin, e dijnë se futbolli është sport i paparashikueshëm dhe humbja sikur sonte me rezultat 6:1 nga Portugalia, ishte vetëm një mbrëmje e keqe.

E dijnë të gjithë kur Brazili e humbi gjysmëfinalen me rezultat 7:1 nga Gjermania në Kampionatin Botëror 2014.

E rëndësishme është se kapiteni Xhaka dhe Shaqiri, dhanë maksimumin.

Të kesh një shqiptar kapiten në kombëtaren e Zvicrës në garën më të madhe, kjo nuk përshkruhet më asnjë fjalë.

Shaqiri u bë lojtar i tretë, së bashku me Lionel Messin dhe Cristiano Ronaldon, që shënuan në tre Botërorët e fundit.

Zvicra sonte është eliminuar në të tetën e finales së Kampionatit Botëror.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat