Malisheva gjunjëzon Llapin, portieri Gashi ka pritur penalltinë

Futboll

Malisheva gjunjëzon Llapin, portieri Gashi ka pritur penalltinë

Nga: K. G. Më: 28 maj 2023 Në ora: 16:59
Pamje nga ndeshja

Malisheva ka shënuar fitore dhe ka përfunduar në vend të gjashtë me 46 pikë në elitën e futbollit të Kosovës.

Malisheva e ka gjunjëzuar me rezultat 3:2 Llapin e Podujevës.

Për Malishevën shënuan Mustafa (40’), Sobowale (47’) e Tolaj (64’) dhe për Llapin realizuan Fazliu (27’) e Morina (72’).

Ilir Krasniqi i Llapit dështoi nga penalltia në minutën e 90+8, portieri Gashi e ka pritur gjuajtjen e tij.

Llapi përfundoi edicionin në vend të shtatë me 43 pikë të mbledhura.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat