Zvicra me katër shqiptarë në Kampionatin Evropian 

Futboll

Zvicra me katër shqiptarë në Kampionatin Evropian 

Më: 30 maj 2023 Në ora: 17:52
Ardon Jashari

Është publikuar lista e kombëtares së Zvicrës U21 në futboll.

Zviceranët me katër shqiptarë do të janë në Kampionatin Evropian U21.

Futbollistët Kastriot Imeri, Ardon Jashari, Bledian Krasniqi dhe Amir Shaipi janë ftuar nga Zvicra U21. 

Zvicra është në grupin D  me Norvegjinë, Francën dhe Italinë.

Kampionati Evropian mbahet nga 21 qershori deri më 8 korrik në Rumani dhe Gjeorgji.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat