Nagelsmann pritet të jetë trajneri i ardhshëm i PSG-së

Futboll

Nagelsmann pritet të jetë trajneri i ardhshëm i PSG-së

Më: 6 qershor 2023 Në ora: 18:43
Nagelsmann

Julian Nagelsmann pritet të zyrtarizohet së shpejti si trajner i Paris Saint-Germainit.

Kampionët e Francës kanë shkarkuar Christoph Galtierin dhe gjermani raportohet se do të jetë zëvendësuesi i tij.

“L’Equipe” ka raportuar se Nagelsmann do të mbërrijë në kryeqytetin francez brenda 24 orëve të ardhshme për të vazhduar diskutimet rreth punës së tij te PSG-ja.

35-vjeçari ishte shkarkuar nga Bayern Munichi në mes të sezonit të shkuar, për t’u zëvendësuar nga Thomas Tuchel.

Parisienët dëshirojnë gjithashtu se legjenda, Thierry Henry, të jetë ndihmës i Nagelsmannit.

Këta të dy thuhet se janë takuar për të diskutuar rreth një bashkëpunimi të mundshëm në “Parc des Princes”.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat