PSG fiton, Lyon nuk di të dalë nga kriza

Futboll

PSG fiton, Lyon nuk di të dalë nga kriza

Më: 3 shtator 2023 Në ora: 22:59
PSG feston

Paris Saint-Germain triumfon me “poker” ndaj Lyon-it në “Parc Olympique Lyonnais” në takimin e javës së katërt të Ligue 1.

Miqtë dominuan dhe gjetën avantazhin që në minutën 4’ me Mbappe që shënoi nga pika e bardhë e penalltisë, ndërsa në minutën e 20’ Hakimi dyfishoi avantazhin e PSG-së.

Skuadra e Luis Enrique vazhdoi me sulmet, me Asension që shënoi golin e tretë në minutën e 38’, teksa Mbappe vulosi pjesën e parë, duke realizuar golin e katërt për ekipin e tij në minutën e 45+1’.

Vendasit tentuan të reagonin në fraksionin e dytë, por mundën të shënonin vetëm një gol me Tolisso, që realizoi nga pika e bardhë e penalltisë në minutën e 74’.

Në fund ndeshja u mbyll me rezultatin 1-4, me Lyon që vazhdon të vuajë në fund të renditjes me vetëm një pikë, ndërsa PSG ngjitet në vend të dytë me tetë pikë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat