Dinamo e Zagrebit kundër Ballkanit! Ja dhjetë ndeshjet e Dinamos me Prishtinën, statistika të habitshme 

Futboll

Dinamo e Zagrebit kundër Ballkanit! Ja dhjetë ndeshjet e Dinamos me Prishtinën, statistika të habitshme 

Kemajl Goca Nga Kemajl Goca Më 3 tetor 2023 Në ora: 17:07
Dinamo - Prishtina në vitet e 80-ta, kapiteni Marko Mlinariq i Dinamos - djathtas dhe Zoran Batroviq i Prishtinës - majtas

Dinamo e Zagrebit do të zbarkojë në Prishtinë pas 35 viteve, ku ndeshjen e fundit e ka zhvilluar me 24 prill të vitit 1988, ku ka përfunduar baras (0:0).  

Dinamo gjithmonë ka pas problem me Prishtinën.

Ja bilanci, 10 ndeshje 4 fitore Prishtina, 3 barazime dhe 3 humbje.

Goldallimi në gjithsej: 15:15.

Bilanci në Zagreb, Dinamo 3 fitore, 1 barazim e 1 humbje, goldallimi: 13:8.

Bilanci në Prishtinë, Prishtina tre fitore e dy barazime, goldallimi 7:2

Dinamo e Zagrebit të enjten (18.45) luan kundër kampionit të Kosovës, Ballkanit të Therandës, në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë, në kuadër të xhiros së dytë Grupi C në Conference League në futboll 

Cilat janë ndeshjen mes Prishtinës dhe Dinamos?

Java e 4-t, 31 gusht 1983

Prishtina – Dinamo 3:2

Java e 21-t, 11 mars 1984

Dinamo - Prishtina 3:1

Java 3-t, 2 shtator 1984

Prishtina - Dinamo 2:0

Java e 20-t, 3 mars 1985

Dinamo - Prishtina 4:1

Java e 12-t, 20 tetor 1985

Prishtina - Dinamo 0:0

Java e 29-t, 18 maj 1986

Dinamo - Prishtina 4:3

Java e 14-të, 23 nëntor 1986

Dinamo - Prishtina 1:1

Java e 31-të, 24 maj 1987

Prishtina - Dinamo 2:0

Java e 9-t, më 4 tetor 1987

Dinamo – Prishtina 1:2

Java e Java e 26-t, 24 prill 1988 

Prishtina – Dinamo 0:0

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat