Ronaldo me Portugalinë qind për qind me fitore, mposhtin edhe Islandën 

Futboll

Ronaldo me Portugalinë qind për qind me fitore, mposhtin edhe Islandën 

Nga: K.G. Më: 19 nëntor 2023 Në ora: 22:36
Ronaldo e Fernandes

Kapiteni Cristiano Ronaldo me Portugalinë qind për qind me fitore, mposhtin me 2:0 edhe Islandën, në kuadër të ndeshjes kualifikueseve për Kampionatin Evropian.

Golat i realizuan Fernandes (27') e Horta (66').

Portugalia ashtu si e nisi edhe e përfundoi, 10 ndeshje po aq fitore. 

Portugalia ka përfunduar në vend të parë me 30 pikë në Grupin J, duke lënë pas Sllovakinë me 22, Luksemburgun 17, Islandën 10, Bosnjën dhe Hercegovinën 9, Lihteshtejnin 0 pikë.

Portugalia dhe Sllovakia sigurojnë vizën për në Kampionatin Evropian.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat