Rrusta e PSD-së: Ndoshta, me na pas ngjitë targa edhe neve grave, qeveria ish marrë ma seriozisht me ne

Kosova

Rrusta e PSD-së: Ndoshta, me na pas ngjitë targa edhe neve grave, qeveria ish marrë ma seriozisht me ne

Më: 1 dhjetor 2022 Në ora: 11:02
Teutë Rrusta

Sipas aktivistës së PSD-së, Teutë Rrusta, serioziteti i Qeverisë Kurti është vetëm me targat dhe jo me vrasjet e grave në Kosovë dhe me problemet e tjera që ballafaqohet vendi.

Në një shkrim në Facebook, Rrusta ka thënë se Qeveria do të ishte marrë më seriozisht nëse grave do t’ju vendosnin targa.

“Ndoshta, me na pas ngjitë targa edhe neve grave, qeveria ish marrë ma seriozisht me ne.”, ka shkruar ajo.

Reagimi i saj vjen në kohën e vrasjes së gruas shtatzënë në oborrin e QKUK-së.

Qeveria po kritikohet për mos-veprimin e saj për mbrojtjen e grave.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat