Policia serbe përcolli sportistët e Kosovës, ja pamjet në Beograd 

Sporti

Policia serbe përcolli sportistët e Kosovës, ja pamjet në Beograd 

Nga: Kemajl Goca Më: 13 shkurt 2022 Në ora: 13:02
Policia serbe përcolli sportistët e Kosovës, ja pamjet në Beograd 

Policia serbe ka përcjellë këmbë pas këmbe atletët e Kombëtares së Kosovës. 

Atletët u përcollën nga hoteli deri në palestrën sportive në Beograd, ku u mbajt dje Kampionati Ballkanik U-20 në atletikë.

Sipas burimeve tona, sportistët tanë u përcollën nga rreth 6-7 policë civilë edhe deri në banjo, duke i siguruar maksimalisht, për të mos iu ndodhur ndonjë gjë e papritur!

Image

Palestra në Beograd

Disa fotografi u dërguan për gazetën kombëtare “Bota sot”, ku shihet edhe vetura e policisë duke siguruar ekspeditën tonë. 

Image

Para hotelit

“Siguria ka qenë maksimale. Kushtet kanë qenë shumë të mira.

Image

Gjithçka si e kërkonte protokolli i garës ballkanike”, thotë një burim nga kombëtarja për gazetën “Bota sot”.        

Image

Halil Sylejmani, kryetar i FAK-ut, në të majtë 

Edhe para hotelit ka pasur shumë policë serbë edhe në palestër sportive, duke siguruar Kombëtaren e Kosovës.

Image

Më së miri e dëshmojnë edhe fotografitë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat