Lidhja e Prizrenit dhe Ahmet Hoxha MK kampion të Kupës së Kosovës

Sporti

Lidhja e Prizrenit dhe Ahmet Hoxha MK kampion të Kupës së Kosovës

Më: 14 maj 2022 Në ora: 23:49
Lidhja e Prizrenit dhe Ahmet Hoxha MK kampion të Kupës së Kosovës

Në SHFMU ‘Tefik Çanga’ në Ferizaj u mbajt turneu ekipor Kupa e Kosovës në pingpong për junior U17, për meshkuj dhe femra.

Në kategorinë e femrave në gjysmëfinalen e parë u takuan dy ekipet nga Ferizaji ‘Ahmet Hoxha MK’ dhe ‘Gani Maloku’ që përfundoi me rezultat 3 me 0 për ‘Ahmet Hoxha MK’, ndërsa në gjysmëfinalen e dytë u takuan ‘Peja” dhe ‘Prishtina’ që ishte ndeshje e balancuar e që në fund arriti të fitoj ‘Prishtina’ me rezultat të ngushtë 3 me 2.

Në finale u takuan ‘Ahmet Hoxha MK’ dhe ‘Prishtina’ ku u zhvillua ndeshje shumë e barazpeshuar por në fund arriti të triumfojë ‘Ahmet Hoxha MK’ me rezultat 3-2 dhe për tu shpallur kampion të Kupës së Kosovës në kategorinë e femrave për vitin 2022.

Image

Në kategorinë e meshkujve në gjysmëfinalen e parë u takuan favoritët ‘Lidhja e Prizrenit’ të cilët mposhtën ekipin ‘Gani Maloku’ me rezulat 3 me 1, kurse në gjysmëfinalen e dytë ‘Ahmet Hoxha’ mposhtën ‘Lidhja e Prizrenit II’ me rezultat 3 me 0.

Në finale favoritët ‘Lidhja e Prizrenit’ nuk lejuan befasi dhe arritën te mposhtin ‘Ahmet Hoxha’ me rezultat 3 me 1 dhe kështu arritën ta mbrojnë titullin e kampionit të Kupës së Kosovës për junior U17 për të gjashtën herë me radhë.

Kampionët

Kategoria e femrave

Kpp Ahmet Hoxha MK (Ferizaj)

Ajola Behluli

Elsa Behluli

Elsa Hajrullahu

Maxhire Sojeva

Ardian Lamaxhema (trajner)

Kategoria e meshkujve

Kpp Lidhja e Prizrenit (Prizren)

Blend Hajdari

Eren Kaqaniku

Eron Karabaxhaku

Rron Kolloni

Dardan Imami (trajner)

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat