Shaban Tërstena është i pikëlluar me vdekjen e shokut dhe sportistit të shquar 

Sporti

Shaban Tërstena është i pikëlluar me vdekjen e shokut dhe sportistit të shquar 

Nga: K. Goca Më: 24 qershor 2022 Në ora: 12:26
Lutfi Xhelili

Kampioni olimpik në vitin 1984 dhe nënkampion olimpik në vitin 1988, ish mundësi i mirënjohur Shaban Tërstena, disa herë ish kampion i Evropës dhe botës, është i pikëlluar që humbi shokun dhe sportistin e shquar, Lutfi Xhelili.

Është një humbje e madhe për sportin në përgjithësi shqiptar.

Lutfi Xhelili ka qenë mundës i spikatur i klubit Liria e Shkupit. 

Image

“Padyshim se të gjithë të Allahut jemi dhe tek Ai do të kthehemi.

Sot e morëm lajmin e hidhur para disa orë nga disa miq nga Shkupi. 

Por lajmin që e morëm edhe pse aktualisht jam larg nga Maqedonia, lajmin e përjetuam këtu në Gjermani na tronditi thellë dhe për të gjithë miqtë tanë kudo që janë, tashmë i ndjerë shoku ynë.

Lutfi Xhelili, pas një sëmundje të rëndë  është larguar nga jeta e kësaj bote, përndryshe Lutfin të gjithë e kemi quajtur gjithmonë - Lluto - kampion.

Çka të them më shumë për Llutën, kam shumë për te thënë për Llutën  i cili një jetë ia kushtoi  mundjes dhe ishte besnik i klubit të mundjes Liria, edhe pse për shumë vite disa mashtrues e përdorën dhe nuk e ndihmuan as njëherë. 

Prandaj o shoku im, çdoherë kam qenë krenar me ty si që të kam patur shokë dhe çdoherë do të mbetesh i paharruar për mua dhe për qindra e mijëra shokët e tjerë.

Zoti i Madhëruar e mëshiroftë shpirtin e tij sportiv dhe e shpërbleftë me gradën më të lartë në Xhenet”, ka shkruar Tërstena. 

Kryetari i Komunës së Çairit, Visar Ganiu, është i pikëlluar duke thënë e kanë humbur një sportist të madh.

“Me pikëllim pranova lajmin për vdekjen e mundësit të mirënjohur të KM Liria,
Lutfi Xhelili Luta.

Ngushëllime familjarëve, miqve dhe gjithë kolegëve të tij.

Ai ishte dhe do të mbetet ikonë e Klubit të Mundjes Liria”, shkruan në faqen e Ganiut.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat