Orari i garuesve të Kosovës për sot në Lojërat Mesdhetare Oran 2022

Sporti

Orari i garuesve të Kosovës për sot në Lojërat Mesdhetare Oran 2022

Më: 29 qershor 2022 Në ora: 09:40
Dita e sotme mund të konsiderohet edhe dita e medaljeve

Pasi që mbrëmë ekipi kosovar i tenisit dhe ai i ping-pongut përfunduan garat në Lojërat Mesdhetare Oran 2022, sot do të jetë radha për tre sporte të tjera që garuesit kosovarë të tregojnë veten e tyre.

Dita e sotme mund të konsiderohet edhe dita e medaljeve, ku sporti i xhudos do ta përfaqësojë Kosovën me garueset Erza Muminoviq dhe Flaka Loxha, si dhe me të artën Olimpike, Distria Krasniqi.

Krahas xhudos, edhe shigjetaria e boksi do të zhvillojnë gara sot, ku boksi do të përfaqësohet nga vëllezërit, Bashkim e Shpejtim Bajoku.

Më poshtë mund të gjeni orarin e plotë të garuesve kosovarë për ditën e sotme në Lojërat Mesdhetare Oran 2022.

Image
Orari
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat