Nedved “çmendet” dhe lë ndeshjen, te Juventusi akuzojnë arbitrin për “vjedhje” ndaj Fiorentinës

Më: 23 dhjetor 2020 Në ora: 13:19
Nedved

Juventusi ka humbur ndeshjen ndaj Fiorentinës duke lënë pikë shumë të rëndësishme pas disfatës në shifrat 0-3.

Pikërisht ndaj ekipit që kishte formën më të dobët në Seria A duke llogaritur edhe potencialin e madh që ka brenda saj, por Fiorentina ka rezultuar një skuadër modeste në fillimin e këtij sezoni.

E papritur vjen zgjimi ndaj kampionëve të Italisë, atje ku janë ndihmuar edhe nga dalja me karton të kuq e Kuadrados në minutën e 18.

Por te bardhezinjtë kanë shumë për të diskutuar me arbitrin pas këtij takimi pasi e akuzojnë që nuk ka dhënë dy penallti.

Situata kulmoi në minutën e 77 atje ku pas një përplasje në zonë mes portierit Dragovski dhe Bernadeskit nuk është akorduar penalltia.

Nedved është tradhëtuar nga nervat duke u larguar dhe akuzuar arbitrin.