E ardhmja e Salah ende e paqartë, Klopp: Nëse dikush dëshiron të largohet, nuk e mbajmë atë

Futboll

E ardhmja e Salah ende e paqartë, Klopp: Nëse dikush dëshiron të largohet, nuk e mbajmë atë

Më: 26 dhjetor 2020 Në ora: 11:11
Salah dhe Klopp

Mohamed Salah po vazhdon të jetë emri më i përfolur për afatin kalimtar.

Egjiptiani, kontrata e të cilit me Liverpool skadon në 2023, ka dhënë një intervistë për AS në të cilën ai tha se ishte i zhgënjyer që nuk ishte kapiten në ndeshjen e fundit të raundit të Ligës së Kampionëvë kundër Midtjylland.

Ndërkohë, menaxheri i The Reds, Jurgen Klopp foli për Guardian ku tha se arsyeja e vetme për ta lënë Liverpool tani është vetëm moti i keq. “Cila mund të jetë arsyeja tjetër”, u shpreh ai.

53 vjeçari gjithashtu shtoi: “Ju nuk mund t’i detyroni njerëzit të qëndrojnë, ne kurrë nuk e kemi bërë atë. Por nëse një lojtar dëshiron të shkojë ne nuk do të detyrohemi ta mbajmë atë; unë thjesht nuk e kuptoj pse dikush do të dëshironte të largohej”, tha Klopp.

Interesim të madh për lojtarin raportohet të ketë nga dy klubet e mëdha spanjolle, Real Madrid dhe Barcelona.

Sulmuesi i Liverpool përkundër spekulimeve është duke kaluar një sezon të mirë, ai në 13 paraqitje këtë sezon ka shënuar 13 gola.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat