Hysenaj shënon për fitoren e Lausannes, në ndeshjen që zgjati 120 minuta! 

Futboll

Hysenaj shënon për fitoren e Lausannes, në ndeshjen që zgjati 120 minuta! 

Nga: K.Goca Më: 15 janar 2021 Në ora: 18:26
Hysenaj shënon për fitoren e Lausannes, në ndeshjen që zgjati 120 minuta! 

Futbollisti shqiptar, Florian Hysenaj, realizon për fitoren e Lausannes, me rezultat 3:1 ndaj Thun-it, në kuadër të miqësores.  

Të dyja ekipet nga Zvicra testuan futbollistët se sa janë të gatshëm para fillimit të pjesës së dytë të kampionatit. 

Ndeshja zgjati 120 minuta, gjatë së cilës Lausanne shënoi tre gola. 

Golat për Lausannen i shënuan Evan Guessand (54′),  Lukembila (89′), Hysenaj (111′)  dhe për Thunin Salanoviq (115′).

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat