Bylbyl Sokoli: Prita më shumë nga këta dy lojtar, e kam të çartë se çfarë duhet të ndryshojë

Futboll

Bylbyl Sokoli: Prita më shumë nga këta dy lojtar, e kam të çartë se çfarë duhet të ndryshojë

Më: 1 mars 2021 Në ora: 16:14
Bylbyl Sokoli

Gjilani luajti sot në kuadër të Superligës kundër Drenicës.

Takimi mes këtyre dy skuadrave përfundoi me rezultat të bardhë 0-0.

Pas ndeshjes disa fjalë pati edhe trajneri i skuadrës gjilanase, Bylbyl Sokoli.

“Duhet kërkuar ende gabimet dhe duhet kërkuar ende në aspektin e vetbesimit të ekipit dhe vetëkontrollit të lojtarëve brenda fushës. Unë e kam të qartë se çfarë duhet të ndryshojë. Duhet pranuar që skuadra akoma nuk është në filozofinë që kërkojmë, unë them që ka pasiguri tek skuadra, na munguan disa lojtar e disa të tjerë nuk ishin gati përshkak të lindimeve. Unë kam prit pak më shumë nga Çyrbja dhe Kelmendi, por përsëri duhen përgëzuar.”- tha trajneri.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat