Reali publikon listën anti-Liverpool, mungojnë shumë yje

Futboll

Reali publikon listën anti-Liverpool, mungojnë shumë yje

Më: 12 prill 2021 Në ora: 16:31
Foto ilustrim

Real Madridi ka publikuar listën e lojtarëve për ndeshjen kthyese të çerekfinales së Champions Leagues ndaj Liverpoolit.

Real Madridi do të udhëtojë pa disa nga yjet e skuadrës.

Sergio Ramos, Lucas Vazquez, Dani Carvajal, Raphael Varane dhe Eden Hazard do të mungojnë në këtë takim.

Kujtojmë se ndeshja e parë mes dy ekipeve e luajtur në stadiumin “Alfredo di Stefano” përfundoi me rezultat 3:1 për “Los Blancos”.

“Reds” do të kenë punë të vështirë për të arritur kualifikimin pas disavantazhit në ndeshjen e parë, por në kampin e ekipit anglez mbizotëron mjaft optimizëm.

Lista e të ftuarve:

Portierë: Courtois; Lunin, Altube

Mbrojtës: Militao, Nacho, Marcelo, Odriozola, Mendy, Chust

Mesfushorë: Kroos, Modric, Casemiro, Valverde, Isco, Marvin, Arribas

Sulmues: Benzema, Asensio, Vinicius, Mariano, Rodrygo.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat